Heumens zonnepark in aantocht van en voor inwoners

Energiecoöperatie Heumen(ECH) gaat samen met boer Theo Hopman en energieontwikkelaar GroenLeven een zonnepark van 20 hectare tussen Maas-Waalkanaal en A73 realiseren. Dat is de uitkomst van de gunning van de aanbesteding door de gemeente Heumen. ’We zijn blij dat we nu een eerste echte stap kunnen zetten naar duurzame energie. Daarbij maken we ons hard voor participatie van onze leden. Zodat zij ook meeprofiteren van de voordelen van het project, zowel in duurzame energie als in geld’, aldus bestuurssecretaris Piet van Casteren.

7.000 huishoudens

Het zonnepark omvat 20 hectare, inclusief 4 hectare voor natuurcompensatie gebied in de vorm van een voedselbos of een andere natuurbestemming voor landbouwgrond. Het komt te liggen achter het Maïsdoolhof aan de Westerkanaaldijk tot aan de Burchtselaan. Van Casteren: ‘Deze grond is van boer én ECH-lid Theo Hopman, die al 10 jaar bezig is om daar een zonnepark te realiseren. Voor de aanbesteding hebben we met hem en met GroenLeven meegedacht over de beste oplossingen. Daarmee helpen we mee aan de opgave van de gemeente Heumen om voor 2030 CO2-neutraal energie op te wekken. Dit park is voor die opgave niet voldoende, maar om een indicatie te geven: het gaat stroom leveren voor ongeveer 7.000 huishoudens, bijna het totale aantal in onze gemeente.’

Meer biodiversiteit

Energiecoöperatie Heumen heeft een intentieovereenkomst gesloten met ontwikkelaar GroenLeven. Het zonnepark kan, afhankelijk van de netaansluiting door Liander, in 2023 gerealiseerd zijn. Van Casteren: ‘Een overweging om samen te werken met Hopman en GroenLeven was het voornemen om meer met de grond te doen dan er alleen zonnepanelen op te zetten. Nu is het maïs en raaigras, dan wordt de grond onder en naast de panelen een stuk biodiverser. Hierbij hebben we de ideeën van Erfgoedplatform Heumen betrokken, maar ook van Kiemkracht 64 uit Malden over voedselvoorziening en landschapsinrichting.’

Invulling burgerparticipatie

Naast samenwerking met Theo Hopman en GroenLeven, werkt ECH samen met Wiek-II / Burgers Geven Energie voor o.a. verdere invulling van de burgerparticipatie. Na de zomervakantie komt er een informatiebijeenkomst voor belangstellende en bestaande leden over de mogelijkheden om daadwerkelijk in dit zonnepark te investeren.

Reageer op dit bericht

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *